Tyjátr - Corpus Vulgaris

Myslíte si, že dobré divadlo je záležitost jen pro profesionální herce nebo možná ještě tak pro nějaké lepší amatérské soubory? Chyba! Divadlo se dělá prostě pro radost. Perfektním důkazem je nový projekt Kateřiny Jungové a Martiny Musilové, který uvedl Alfred ve dvoře. Tělovník obecný / Corpus Vulgaris je výsledkem pohybových workshopů zaměřených na vnímání těla, jeho možností i omezení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z představení Tělovník obecný / Corpus Vulgaris | Foto: Adam Podhola

Tělo – jak vlastně vnímáme své tělo, jaký k němu máme vztah? To byly asi základní otázky, které si položily autorky projektu Mít tělo, být tělem Kateřina Jungová a Martina Musilová. Různé workshopy, které v rámci projektu pořádaly, přivedly dohromady lidi se specifickým vztahem k tělu. Jsou to lidé se zdravotními nebo sociálními handicapy, ale také ti, které determinuje věk nebo sedavé zaměstnání.
A prospívá to prý nejen tělu, resp. fyzičnu, ale i mysli. Podle IT expertky Kateřiny, která v představení účinkuje, je důležitá vzájemná interakce, naučit se vnímat nejen své tělo, ale i těla jiná.

Divadelně-pohybové představení Tělovník obecný / Corpus Vulgaris vzniklo teprve na základě těchto workshopů. Představení se snaží ukázat různé úhly pohledu na tělo, ať už jsou to doteky, smysly, chutě nebo třeba různé bolesti a nefunkčnosti. Má především pohybový charakter, ale důraz je kladen i na hudbu a autorské texty.

Tělovník obecný / Corpus Vulgaris vznikl v produkci Divadelní společnosti K4 a uvádí ho Alfred ve dvoře. Vidět ho můžete v budově bývalých Elektrických podniků v Bubenské ulici, kde je samozřejmě bezbariérový přístup.

Veronika Dospělová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme