Akademie ocenila nejlepší televizní pořady

Elsa není jen jméno známé filmové lvice, ale také název výročních televizních cen. Nejvíce jich získal film režisérky Lucie Bělohradské Archiv, oceněni totiž byli herci František Němec a Emília Vášáryová i samotná režisérka. Dalším oceněným pořadem byla například Všechnopárty Karla Šípa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Seifertová u svého leporela Dějiny udatného českého národa | Foto: Alexandr Pícha

Zatímco v prvních ročnících bodovaly výhradně pořady natočené Českou televizí, mezi tří nejlepší pronikají i pořady Novy, Primy i Barrandova. Uvedl režisér pořadu Petr Vachler. Zakladatel České filmové a televizní akademie, která je nejenom garantem Českých lvů, ale také televizních cen Elsa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž připravila redaktorka Českého rozhlasu Michaela Vetešková

Soutěžilo se v několika kategoriích, včetně animovaného pořadu. A v konkurenci filmů Krysáci a Malý král zvítězil televizní seriál Dějiny udatného českého národa. Režisérem tohoto pořadu České televize je Pavel Koutský, text načetl Jiří Lábus, autorem hudby je Petr Prchal, který je zároveň manželem a vydavatelem Lucie Seifertové, která je autorkou stejnojmenné knihy.

„My jsme s Luckou rozjeli ten projekt Dějiny udatného českého národa už v roce 2003 tím, že jsme si knihu sami vydali a rok poté jsme ji zvětšili a začali jsme s knihou jezdit jako s výstavou. Začínali jsme v Národním muzeu, poté jsme ji dostali do Spojených států amerických v anglické mutaci a nyní už skoro rok běží seriál v televizi,“ řekl Petr Prchal.

Jednotlivý díl trvá necelé tři minuty. Lucie Seifertová má před sebou tvorbu na dalších dílech a právě se probírá 19. stoletím a vznikem železnice, vyznat se v mašinkách ji pomáhá její tříletý syn.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme