Ceny Britské akademie získal americký thriller Argo a jeho režisér Ben Affleck

Drama o amerických rukojmích v Íránu Argo posílilo své šance před vyhlašováním oscarů. Za nejlepší film ho označila Britská akademie filmové a televizní tvorby (BAFTA). Prestižní ocenění získal taky režisér snímku Ben Affleck.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Clooney, Grant Heslvov a Ben Affleck s cenou BAFTA za nejlepší film Argo | Zdroj: Reuters

Žádný z filmů v letos mimořádně silné konkurenci na Baftách neslavil žně. Čtyři ocenění získal muzikál Bídníci včetně ceny za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Anne Hathawayová byla cenou tak zaskočená, že na jevišti napřed zapomněla obejmout George Clooneyho.

Ceny BAFTA se obešly bez výraznějších překvapení. Daniel Day-Lewis za ztvárnění Abrahama Lincolna získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Emanuelle Riva je podle britských akademiků nejlepší herečkou.

Hannekeho film Láska, ve kterém si 85letá Francouzka zahrála hlavní roli, se stal nejlepším neanglicky mluveným snímkem.

Britskou akademii filmové a televizní tvorby zřejmě příliš nezaujal hon na Usámu bin Ládina a snímek 30 minut po půlnoci, který nezískal ani jedno ocenění.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme