Do kin přichází animovaný rodinný film Autopohádky

Do kin právě dnes vstupuje nový animovaný rodinný film. Celovečerní snímek Autopohádky je sestavený ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek je zpracována jinou technikou, jiným výtvarným stylem a také jiným tvůrčím týmem. Písničky k filmu vymyslela, nahrála a nazpívala skupina Chinaski.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketa Sportovec roku 2010 - skupina Chinaski | Foto: Vojtěch Bureš

„Úplně první nápad vzešel asi před šesti lety od Honzy Jiráně z divadla Ypsilon, který nám nabídl, jestli nechceme natočit něco pro děti. My jsme řekli ‚samozřejmě‘ a on ještě řekl, abychom si vybrali co. Ideální situace,“ popisuje zpěvák skupiny Chinaski a herec Michal Malátný.

Dodal, že skupina v pohádce použila hodně starší hudby z cédéček, ale titulní píseň Duše z gumy je nová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jitky Benešové o novém filmu Autopohádky v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

„Byla to zase příjemná změna v tom kapelním kolotoči, v tom stereotypu, zase zahrát něco jiného, spolupracovat zase s jinými lidmi na jiných věcech. Je to takové příjemné oživení,“ říká Michal Malátný.

Animovaný rodinný film vezme diváky do doby, kdy ještě automobily byly pohádka. Vznikl podle knihy Jiřího Marka, kterého proslavily kriminální příběhy. Autopohádek se ujali režiséři Jakub Kohák, Libor Pixa, Břetislav Pojar, František Váša a Michal Žabka, který si svůj příběh vybral jako první.

„Většina mých filmů, které jsem předtím točil, byly loutkové. Takže jsem se samozřejmě snažil prosadit loutkový film. Nebyl to problém, protože naštěstí nikdo z mých kolegů po klasické loutkové technologii nesáhl,“ pochvaluje si šanci autor jediného loutkového zpracování příběhu Michal Žabka.

Jeho kolega Jakub Kohák se postaral o spojení jednotlivých pohádek v celek. Příběh pochází z doby, kdy ještě nebyly kolony a na silnicích vládla pohoda.

Jitka Benešová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme