Nominační večer Českého lva se ponese v chaplinovském duchu

Které filmy mají šanci získat křišťálovou sošku českého lva za rok 2012, bude jasné dnes večer. Výroční filmové ceny totiž čeká nominační večer. Scénář se ponese v duchu Charlieho Chaplina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nižborských sklárnách odlévají sošky pro filmové ceny Český lev. | Zdroj: ČTK

„Proč zrovna Chaplin? Dostal se mi do ruky jeho životopis, který mě naprosto nadchnul, fascinoval, inspiroval. Zrovna v okamžiku, kdy jsme se měli rozhodovat, v jakém stylu bude propagace, já měla chaplinovské období. To je můj vklad do nominačního večera,“ popsala moderátorka večera Simona Babčáková, kterou doplní jako druhý moderátor Jakub Žáček.

„Já jí jen přitakává a souhlasím s ní, dělám to srdcem, zatímco Simona pro peníze,“ zažertoval Žáček na adresu Babčákové.

„Věříme, že každý z diváků si z naší dvojice může vybrat toho, s kým se ztotožní, s kým celý ten večer půjde a komu bude věnovat pozornost,“ vrátila svému kolegovi vtipnou poznámku Babčáková.

Kromě samotné nominace bude v pražském kině Lucern vyhlášen nejlepší filmový plakát nebo zahraniční film. Na pódiu samozřejmě nebudou chybět ani známé osobnosti, jako Ivan Trojan, Jiří Langmajer, Ester Kočičková, Jaroslav Plesl, Marek Daniel nebo Ondřej Vetchý.

Eva Rajlichová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme