Beetlejuice, Střihoruký Edward i Mrtvá nevěsta. V Praze se představí hvězda filmové hudby

Fanouškům filmové hudby a snímků Tima Burtona se možná splní sen. Populární režisér přijede do Prahy otevřít výstavu a při té příležitosti uvede spolu se svým dvorním skladatelem Dannym Elfmanem speciální koncert v Obecním domě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z filmu Frankenweenie | Foto: oficiální Facebook filmu Frankenweenie

Jde samozřejmě o přehlídku hudebních témat a motivů z Burtonových filmů. V programu budou takové hity jako Batman, Střihoruký Edward, Beetlejuice, Mrtvá nevěsta, Planeta opic nebo Karlík a továrna na čokoládu.

Galakoncert se koná 25. března v pražském Obecním domě, vystoupí Český národní symfonický orchestr. Koncert doprovodí projekce režisérových skic a storyboardů z konkrétních filmů. Praha bude po Londýnu, Los Angeles a Vancouveru teprve čtvrtou metropolí, kde se tento projekt odehraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O netradičním koncertu informoval redaktor Nikola Bojčev

Elfman je Burtonovým dvorním skladatelem, spolupracují spolu už 27 let. Na začátku byl snímek Pee-Weeho velké dobrodružství. Od té doby vytvářejí většinou bizarní podívané s nevšedním příběhem, který podtrhuje neméně zajímavá hudba.

Za svou kariéru si ostatně Elfman vysloužil celkem čtyři nominace na Oscara, například za hudbu k filmu Velká ryba, která na koncertě také nebude chybět. Zlatou sošku si ale dosud neodnesl.

Skladatel Danny Elfman se ale proslavil i v televizi. Legendární už je jeho znělka k seriálu Simpsonovi. Za znělku k seriálu Zoufalé manželky pak dostal cenu Emmy.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme