Zpěvák Bobby McFerrin a klavírista Chick Corea na jaře společně vystoupí v Brně

Dvě žijící legendy se v novém roce sejdou na jednom pódiu. Bobby McFerrin a Chick Corea vystoupí na festivalu JazzFest Brno. Oba umělci už v Brně hráli, na jaře ale přijedou společně a nepochybně se tak postarají o hudební událost roku 2015.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bobby McFerrin

Bobby McFerrin | Foto: Ivan Prokop

Slavný hit Don´t Worry, Be Happy z roku 1988 udělal z tehdy osmatřicetiletého McFerrina světovou hvězdu. V nahrávce nepoužil žádné hudební nástroje, jen svůj hlas v osmi různých vrstvách.

McFerrin si velmi rychle vybudoval pevnou fanouškovskou základnu i v Česku a od své první návštěvy v roce 2008 se sem pravidelně vrací. Tentokrát s sebou navíc přiveze vynikajícího klavíristu Chicka Coreu. S tím vystupuje už od 90. let, kdy spolu vydali desku Play.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpěvák Bobby McFerrin a klavírista Chick Corea společně vystoupí v rámci JazzFestu Brno na jaře 2015

Společných koncertů ale už moc nemají. Oba jsou totiž dost vytížení svými vlastními projekty. I proto je pro pořadatele složité jejich vystoupení zorganizovat. Produkci jarního JazzFestu Brno se to ale podařilo.

„Všichni, kdo znají Bobbyho McFerrina, ví, že je to člověk, který ovládá svůj hlas technicky natolik, že je málokdo na světě, spíš nikdo, kdo by se mu mohl přiblížit.“

„Jeho hlavní doménou je kreativita a spontaneita, což se v duetním provedení projeví úplně nejvíc. Takže když hraje před tím Corea, vynikající klavírista, podobně kreativní hudební element, vzniká neuvěřitelný dialog,“ popisuje Vilém Spilka, umělecký ředitel JazzFestu Brno.

Oba hudebníci navíc často zapojují do hry i své posluchače. Každý jejich koncert je tak jedinečným zážitkem. Ten brněnský se sice koná až v červnu, na nákup vstupenek ale brzy není.

„Lístky se už prodávají od začátku prosince, zatím ještě jsou, ale samozřejmě rychle mizí. Tihle dva tady mají širokou posluchačskou základnu. Navíc jsme zvolili formát, který je naprosto unikátní a v České republice ještě nikdy nebyl. Myslím si, že každý fanoušek McFerrina i Corey si udělá čas,“ dodává Vilém Spilka.

Bobby McFerrin a Chick Corea spolu zahrají 17. června v hale Vodova v Brně.

Klára Vičíková, Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme