Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě láká na novinky i Viewegha

Známí i začínající spisovatelé dnes představí v Havlíčkově Brodě své knihy. Na 24. ročník veletrhu s mottem Knihy a hvězdy se čtenáři setkají například s Michalem Vieweghem, Jiřím Žáčkem nebo Magdou Váňovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podzimní knižní festival v Havlíčkově Brodu | Foto: Hana Mikulincová

Podle ředitelky veletrhu Markéty Hejkalové mají dnešní návštěvníci o setkání s autory velký zájem, zatímco v 90. letech víc stáli o nákup knih.

„Po roce 2010 se to jako mávnutím kouzelného proutku změnilo a dneska mám někdy pocit, že každého zajímá jenom doprovodný program. Doufám, že se nezapomene na to, že hlavním smyslem veletrhu je pořád prodej a nákup knížek,“ říká ředitelka.

V kulturním domě Ostrov se bude dnes a zítra prezentovat téměř 160 nakladatelů a přes osm desítek spisovatelek a spisovatelů.

Lucie Tučková například představí knihu o manželce básníka a grafika Bohuslava Reynka a jejím životě mezi francouzským Lyonem a Havlíčkovým Brodem. Nový napínavý román s názvem Rudé paprsky severního slunce uvede i sama ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová.

Součástí Podzimního knižního veletrhu je kromě autogramiád a autorských čtení i hlasování o nejkrásnější knihu přehlídky, do níž se přihlásilo 28 nakladatelů s jednašedesáti tituly. Udělena bude letos i cena čtenářů knihovny a posluchačů Českého rozhlasu Region.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme