Výstava připomene lidské osudy po mnichovském diktátu

V Ústí nad Labem začíná jedna z největších venkovních výstav v historii města: „My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20 století". Autoři - novináři z neziskové organizace POST BELLUM a historikové z Ústavu pro studium totalitních režimů - chtějí touto expozicí kromě jiného připomenout 72. výročí mnichovské zrady z 30. září 1938.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mnichovská dohoda

Mnichovská dohoda | Foto: www.radio.cz

Výstava vypráví konkrétní lidské příběhy. Přináší na více než 100 výstavních panelech portréty válečných veteránů, protinacistických a protikomunistických odbojářů, lidí, kteří prošli nacistickými nebo komunistickými lágry, disidentů a studentů ze 17. listopadu 1989.

Prostřednictvím jejich vzpomínek projdou návštěvníci 20. století tohoto národa.

Autoři výstavou připomínají i tragické osudy ústeckých rodáků, dnes čestných občanů Otto Hanzlíčka, někdejšího stíhače 312. perutě RAF, letce Paula Friedländera a protinacistického odbojáře, později politického vězně 50. let minulého století Františka Zajíčka.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme