V Lišově u Českých Budějovic už 25 let marně volají po obchvatu

Obyvatelé Lišova u Českých Budějovic budou znovu jednat o obchvatu města. Lišov leží na významné celostátní silnici spojující Jihočeský kraj s Vysočinou. Denně projedou centrem města tisíce aut, místní trápí i prach a hluk. O obchvatu se mluví už přes 25 let, zatím ale bez konkrétního výsledku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křižovatka na nadjezdu u Parama v Pardubicích je ucpaná každý den | Foto: Honza Ptáček

Rodiče raději vozí děti do školy autem, než aby je posílali přes silnici pěšky.

„Když jdu do školy na autobus, tak mě převádí jedna paní,“ svěřuje se desetiletá dívka. Sama se rušnou komunikaci přecházet bojí, před rokem a čtvrt ji totiž srazilo nákladní auto.

„Měla naraženou ruku a poškozené brýle, modřiny. Myslím si, že nedával pozor asi ani jeden. Na druhé straně jí už stála auta, tak řidič toho náklaďáku přibrzďoval, ona si myslela, že to stihne, ačkoliv tedy má ode mě pokyny, že by měla zůstat stát, dokud to auto opravdu nezastaví. No a vstoupila do vozovky a on ji srazil,“ vzpomíná na nehodu dívčina matka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala redaktorka Romana Lehmannová

Také starosta města Jiří Švec doufá, že obchvat bude co nejdříve.

„Největší problém z hlediska občanů Lišova je určitě neustálé – z jejich pohledu – protahování realizace obchvatu Lišova,“ dodává.

Veřejné jednání se zástupci Ředitelství silnic a dálnic začíná dnes v devět hodin dopoledne na městském úřadě.

Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme