Fotbalová reprezentace se v červnu utká s Rakouskem

Česká fotbalová reprezentace nastoupí 3. června v Olomouci k přípravnému utkání proti Rakousku. Ke změně soupeře by mohlo dojít pouze v případě, že by byl český tým vylosován do stejné skupiny evropské kvalifikace jako Rakušané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba | Foto: Alžběta Švarcová

"Pokud by nás únorový los kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Rakouskem svedl dohromady, s největší pravděpodobností bychom na červnový termín museli hledat jiného soupeře," vysvětlil na oficiálním webu FAČR generální sekretář Rudolf Řepka.

Rakušané budou třetím soupeřem národního týmu pod vedením nového kouče Pavla Vrby. Nejprve se reprezentanti 5. března utkají v pražském Edenu s Norskem a 21. května se představí na půdě Finska.

"Počítáme s tím, že 3. června dostanou šanci ti hráči, kterým o posledním květnovém víkendu skončí jejich ligové soutěže. V květnovém termínu, kdy máme jet do Finska, naopak zase využijeme krajánky, jimž povinnosti v klubech končí dříve," nechal se slyšet Vrba.

"Rakousko jsme si pro červnový termín vybrali i proto, že souhlasilo s naším požadavkem hrát na naší půdě. Ale soupeři pro květen a červen opravdu budou definitivně potvrzeni až po únorovém losu," doplnil reprezentační trenér.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme