V Thajsku zemřel jeden z opozičních lídrů. Situace v Bangkoku je napjatá

Potyčky mezi thajskou opozicí a vládními přívrženci se přiostřují. Jeden z lídrů opozičního hnutí při útoku v Bangkoku zemřel, dalších devět lidí je zraněných. V thajské metropoli už druhý den stovky demonstrantů blokují volební místnosti, ve kterých se měly 2. února konat volby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thajská opozice se vydala k další volební místnosti v centru Bangkoku, aby ji zablokovala | Foto: Reuters

„Jsem ze včerejšího útoku opravdu smutný. Naše demonstrace jsou klidné, a přesto jsme byli takto napadeni. Bylo to strašné. Nehodlám takové věci snášet,“ řekl o útoku na lídra opozičního hnutí Suthina Taratina jeden z demonstrantů.

Taratina zastřelil při potyčce jeden z členů provládního hnutí, známého jako červené košile. A to v reakci na to, že opozice zablokovala volební místnosti, ve kterých začaly předčasné volby.

45 z 50 volebních místností v Bangkoku je od neděle blokováno. Opozice tak chce dosáhnout zrušení předčasných voleb, které jsou naplánované na 2. února.

V desetimilionovém Bangkoku a přilehlých provinciích platí od 22. ledna výjimečný stav. Kabinet ho vyhlásil ve snaze zamezit šíření protivládních demonstrací. Opozice nesouhlasí a v protestech se rozhodla pokračovat i nadále.

Protivládní aktivisté v Thajsku už dva měsíce žádají odstoupení premiérky Jinglak Šinavatry, ta to ale odmítá a vyhlásila předčasné volby.

Thajští protivládní aktivisté už si vynutili uzavření většiny volebních místností v Bangkoku | Foto: Reuters

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme