Cyklista König může na Tour de France, jeho stáj má divokou kartu

Na poslední Vueltě zářil. Jako nejlepší z Čechů dojel na devátém místě. Nyní se český cyklista Leopold König přiblížil účasti na Tour de France. Jeho stáj získala divokou kartu pro start na jejím 101. ročníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tour de France 2013 | Foto: Reuters

Druhodivizní německá cyklistická stáj NetApp Endura dnes získala jednu ze čtyř divokých karet pro účast ve slavném závodě. König patří mezi její nejvýraznější jezdce.

Šestadvacetiletý český cyklista zazářil na loňské Vueltě. Při své první účasti dojel devátý, což je nejlepší výsledek české jezdce v historii závodu. Na španělském podniku Grand Tour dokonce vyhrál jednu z etap.

Stáj NetApp dostala poprvé divokou kartu na některý z tria prestižních závodů v roce 2012 na Giru d'Italia. Vloni si stáj vysloužila pozvání právě na Vueltu, což König využil. O účast na Tour de France se ale tým zatím snažil marně.

Vedle NetAppu dostaly divoké karty na Tour domácí týmy Bretagne - Séché Environnement a Cofidis společně se švýcarskou stájí IAM Cycling. Osmnáctka týmů z kategorie World Tour má účast jistou.

101. ročník „Staré dámy“ odstartuje 5. července v anglickém Leedsu a vyvrcholí 27. července tradičním dojezdem do Paříže.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme