Chomutovští policisté dopadli muže, který přepadával seniory. Hrozí mu až deset let vězení

Od září minulého roku až do konce ledna přepadával 33letý muž starší ženy z Chomutova. Své oběti si podle policistů vyhlédl většinou na ulici, kde je sledoval. Pak jim strhl kabelku z ramenou a utekl. Zajímaly ho hlavně peníze nebo platební karty. Policisté zloděje zadrželi po poslední desáté loupeži koncem minulého týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chomutovské sídliště | Foto: Tomáš Šácha

Zloděj si vybíral hlavně starší ženy ve věku 70 let. Využil toho, že se ženy nemohly bránit nebo nebyly schopné rychle reagovat.

I když se v několika případech stalo, že stařenky srazil na zem, když jim vytrhával kabelku z ruky nebo ramene, jen štěstím nikoho z okradených nezranil.

Zloděj bydlel poblíž místa, kde se všechna přepadení odehrála, své oběti si tedy dobře vytipoval.

Kromě toho, že kradl na ulicích, kradl i v jednom z rodinných domů. Ten si vyhlédl a v době, kdy starší muž pracoval v garáži, vešel do domu a ukradl notebook, peníze a šperky.

Kradl i v jednom z bytů v Chomutově, kdy využil toho, že se muž z bytu zrovna stěhoval. Zloděj tak celkem bez problémů vešel do bytu, kde ukradl peněženku. A také, když seděl v autě autoškoly, ukradl přímo ve voze instruktorovi z bundy mobilní telefon.

Muž podle policistů ukradl věci za 80 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že většinou okrádal bezbranné seniory, hrozí mu trest až deset let vězení. 33letý zloděj už má za sebou několik krádeží.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme