Aktivisté se obávají změn územního plánu města Brna. Nechtějí přijít o zeleň v centru

Brno si připravuje půdu pro možné kácení zeleně v centru města, varují aktivisté ze sdružení Nesehnutí. Podle nich pak chce město tyto plochy přeměnit na parkoviště. Sdružení reaguje na návrh aktualizace územního plánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice s automobily, veřejná zeleň (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle té má být například alej na třídě kapitána Jaroše, zeleň u Červeného kostela nebo před Mahenovým divadlem propojená s okolními plochami určenými pro dopravu.

Úředníci magistrátu namítají, že změnu nařizuje stavební zákon.

„Stavební zákon a prováděcí vyhlášky stanoví, že v územním plánu se mají vymezovat jako samostatné funkční plochy, plochy větší než 2000 metrů čtverečních, což ty malé plošky veřejné zeleně nesplňují,“ vysvětluje mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Zeleň podle něj přesto dostatečně chrání městská vyhláška. Jiří Koželouh z Nesehnutí s tím ale nesouhlasí: „Jsou to významné plochy. Je dobré, že je chrání vyhláška, ale ještě lépe by je chránil územní plán, kdyby opravdu to byla zeleň. Nevidím důvod to scelovat s plochami dopravy.“

Veřejné projednávání novinek v územním plánu začne dnes v 17 hodin na Nové radnici.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme