Za motorku papeže Františka zaplatil neznámý Evropan přes 6 milionů korun

Harley Davidson papeže Františka se v Paříži vydražil v přepočtu za více než 6,5 milionu korun. Novým majitelem je neznámý Evropan. V aukci se více než 1,6 milionu korun prodala i papežem podepsaná kožená motorkářská bunda. Motorku dostal papež loni v létě darem a zřejmě se na ní ani neprojel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očekává se, že nová motorka a nenošená bunda papeže Františka vynesou v aukci v přepočtu nejméně 400 tisíc korun

Očekává se, že nová motorka a nenošená bunda papeže Františka vynesou v aukci v přepočtu nejméně 400 tisíc korun | Zdroj: Reuters

Papež František není ve funkci ještě ani rok a už si vydobyl pověst nekonvenčního muže a téměř rebela, který mění zavedené pořádky v církvi. A to donedávna málokdo věděl, že vlastní i Harley Davidson. Dostal ho teprve loni v létě, jako dar k 110. výročí od začátku výroby ve slavném závodě.

Do Říma se 16. června sjelo na 35 tisíc motorkářů a túrováním svých strojů zdravili tehdy čerstvě zvoleného papeže. Ten k nim ale mluvil spíš o pokoře a varoval před uctíváním falešných symbolů.

„Až příliš často lidé nevolí život, nepřijímají evangelium života, ale nechávají se unášet ideologiemi a způsoby myšlení, které jsou diktovány sobectvím, touhou po zisku a potěšením,“ prohlásil tehdy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dražbě papežovy motorky natáčel redaktor Ondřej Himmer

Darovanou motorku a černou motorkářskou bundu ovšem papež přijal a dokonce osobně podepsal.

Vzhledem k jeho pověstné neokázalosti ale málokdo očekával, že na ní bude někdy jezdit. Ostatně i luxusní papamobil značky Mercedes František vyměnil za obyčejnější vozidlo.

Výtěžek z dnešní aukce půjde na účet římské charity, která se stará o lidi bez domova.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme