Česko 5:1 Německo

Začíná soud s mladíky obviněnými z vraždy patnáctileté dívky. Tělo oběti se našlo na skládce

V Brně dnes začíná soud s mladíky obviněnými z vraždy patnáctileté Petry z Dudína na Jihlavsku. Na jaře loňského roku ji podle obžaloby trojice z Jihlavy měla zavraždit obzvláště brutálním způsobem. Tělo tehdy vyšetřovatelé našli na skládce odpadků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Brně | Foto: Eva Odstrčilová | Zdroj: Český rozhlas

Dvacetiletí Michal a Tomáš i o dva roky mladší Jakub Petru dobře znali. Z diskotéky podle vyšetřovatelů šla dobrovolně do Michalova bytu, kde došlo k hádce.

„Po úmyslném vyhození dívky z okna, které ona přežila, ji mladík odnesl zpět do bytu. Přivolal svého kamaráda a společně se dohodli, že ji usmrtí,“ vysvětlil vyšetřovatel Pavel Kubiš.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu, který bude projednávat brněnský krajský soud, natáčel reportér Petr Palovčík

Dvěma obviněným hrozí za trestný čin vraždy 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Třetí byl obviněn z napomáhání při odklizení těla, ale následně bylo jeho chování přehodnoceno na napomáhání vraždě.

Je možné, že rozsudek bude vyřčen už dnes. Dva mladíky obviněné z vraždy soudce už vyslechnul v době, kdy prodlužoval jejich vazbu. K činu se přiznali a řekli, že vazbu berou jako začátek trestu.

Zkomplikovat jednání může třetí obviněný. Jeho jednání bylo nejdříve hodnoceno jako napomáhání při odklizení těla, ale na základě svěděctví jednoho z první dvojice obviněných bylo přehodnoceno na napomáhání k vraždě.

Vražda patnáctileté dívky otřásla celou republiku. Sami kriminalisté říkali, že něco takového ještě nezažili. K uctění Petřiny památky se konal pietní akt, na který přišlo přes tisíc lidí.

Skládka v Jihlavě | Foto: Lucie Maxová

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme