Začíná soud s mladíky obviněnými z vraždy patnáctileté dívky. Tělo oběti se našlo na skládce

V Brně dnes začíná soud s mladíky obviněnými z vraždy patnáctileté Petry z Dudína na Jihlavsku. Na jaře loňského roku ji podle obžaloby trojice z Jihlavy měla zavraždit obzvláště brutálním způsobem. Tělo tehdy vyšetřovatelé našli na skládce odpadků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Brně | Foto: Eva Odstrčilová | Zdroj: Český rozhlas

Dvacetiletí Michal a Tomáš i o dva roky mladší Jakub Petru dobře znali. Z diskotéky podle vyšetřovatelů šla dobrovolně do Michalova bytu, kde došlo k hádce.

„Po úmyslném vyhození dívky z okna, které ona přežila, ji mladík odnesl zpět do bytu. Přivolal svého kamaráda a společně se dohodli, že ji usmrtí,“ vysvětlil vyšetřovatel Pavel Kubiš.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu, který bude projednávat brněnský krajský soud, natáčel reportér Petr Palovčík

Dvěma obviněným hrozí za trestný čin vraždy 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Třetí byl obviněn z napomáhání při odklizení těla, ale následně bylo jeho chování přehodnoceno na napomáhání vraždě.

Je možné, že rozsudek bude vyřčen už dnes. Dva mladíky obviněné z vraždy soudce už vyslechnul v době, kdy prodlužoval jejich vazbu. K činu se přiznali a řekli, že vazbu berou jako začátek trestu.

Zkomplikovat jednání může třetí obviněný. Jeho jednání bylo nejdříve hodnoceno jako napomáhání při odklizení těla, ale na základě svěděctví jednoho z první dvojice obviněných bylo přehodnoceno na napomáhání k vraždě.

Vražda patnáctileté dívky otřásla celou republiku. Sami kriminalisté říkali, že něco takového ještě nezažili. K uctění Petřiny památky se konal pietní akt, na který přišlo přes tisíc lidí.

Skládka v Jihlavě | Foto: Lucie Maxová

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme