Zlato ve sjezdu získaly Gisinová i Mazeová, Křížová dojela 21.

V Soči se budou poprvé udělovat dvě zlaté medaile najednou. Ve sjezdu žen dosáhly Slovinka Tina Mazeová a Švýcarka Dominique Gisinová naprosto shodného času a společně vyhrály. Češka Klára Křížová dojela dvacátá první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tina Mazeová objímá Dominique Gisinovou. Společně získaly zlato ve sjezdu | Foto: Reuters

Dominique Gisinová vyjela na trať se startovním číslem 8 a výsledným časem 1:47,57 dlouho vedla. Nepřekonala ji ani vítězka superkombinačního sjezdu Mancusaová nebo Němka Höflová-Rieschová.

Jako jednadvacátá se ale na trať vydala Slovinka Tina Mazeová. Na mezičasech vedla, ale v cíli dosáhla na setinu stejného času jako Gisinová. Obě se tak mohou radovat z vítězství.

Zlaté medailistky doplní na stupních vítězů další Švýcarka Lara Gutová, která na vítězky v cíli ztratila jedinou desetinu sekundy a bere bronz. Švýcarský úspěch podtrhla pátým místem Fabienne Suterová.

Česká lyžařka Klára Křížová odstartovala s číslem 29 a vylepšila své umístění z posledních her ve Vancouveru. Před čtyřmi roky skončila sedmatřicátá, dnešní sjezd dokončila na slušné jedenadvacáté pozici se ztrátou jedné sekundy a devádesáti setin na vítězky.

"Byly tam dvě chyby, ale bez chyb to zatím asi nejde. O takovou půlvteřinku to možná mohlo být rychlejší, ale mohla jsem udělat ještě větší chyby a dostat tři vteřiny, tak jsem spokojená. Bylo by divné, kdybych to teď vyhrála, takže musím krok po kroku," řekla Českému rozhlasu v cíli Křížová.

Ta navázala na své umístění v superkombinaci, ve které se umístila na devatenáctém místě.

Ve druhé polovině byl závod zhruba na deset minut přerušen. Na vině byla nehoda Alexandry Colletiové z Monaka, která ošklivě upadla a byla vrtulníkem transportována do nemocnice.

XXII. zimní olympijské hry:
Ženy - sjezd:
1. Mazeová (Slovin.) a Gisinová obě 1:41,57, 3. Gutová (obě Švýc.) -0,10, 4. Merighettiová (It.) -0,27, 5. Suterová (Švýc.) -0,37, 6. Sejerstedová (Nor.) -0,44, 7. Miklósová (Maď.) -0,71, 8. Mancusová (USA) -0,99, 9. Hospová (Rak.) -1,05, 10. Štuhecová (Slovin.) -1,08, ...21. Křížová (ČR) -1,90.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny sjezdové lyžování | Foto: ČTK

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme