Frýdek-Místek by chtěl vlastnit tamní zámek, kraj se jednání o převodu nebrání

Frýdeckomístecká radnice chce od Moravskoslezského kraje získat jednu z městských dominant, zámek ve Frýdku. Památku, v níž dlouhé roky působí Muzeum Beskyd, chce využít hlavně pro větší městské akce. Kraj se jednání nebrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Frýdek Místek v noci (Beskydy - 38) | Foto: CzechTourism

Moravskoslezský kraj chce hlavně záruky, že na případný převod zámku na město nedoplatí právě Muzeum Beskyd.

„Za určitých předpokladů, že zůstane zachována muzejní činnost, péče o exponáty et cetera, tak je to samozřejmě věc k jednání a je ten převod majetku možný,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD).

Jak by případný převod mohl vypadat, naznačí však až další jednání. Ve hře je i možnost, že kraj vymění zámek za městskou budovu Gymnázia Petra Bezruče.

„Jsme teprve na začátku diskuse, to znamená, jestli to bude dar, směna, nebo jestli se to vůbec uskuteční, to je zatím ve hvězdách, ale jsem rád, že Moravskoslezský kraj chce vést tu diskusi,“ podotkl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký (ČSSD).

Podle něj by radnice zámek využila hlavně pro větší městské akce.

„Máme Beskydské veselé léto, což je dvouměsíční seriál kulturních a sportovních akcí, a v rámci toho bychom, domníváme se, mohli zapojit i frýdecký zámek a rozšířit atraktivitu a jednotlivé akce pro naše obyvatele,“ dodal primátor.


Zvětšit mapu

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme