Mapa kriminality v Chebu pomůže více ochránit obyvatele. Nejhorší lokality bude policie sledovat

V Chebu mají mapu kriminality. Ta poukazuje na místa, kde jsou největší problémy ve městě. V současné době se jedná o osm lokalit. V těch chce radnice posílit hlídky městské policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Koželužskou ulici z hradu | Foto: Městský úřad Cheb

Na tvorbě mapy kriminality se nepodílelo jen město samotné, ale také policie, strážníci a sama veřejnost.

Asi nejhorší lokalitou je železniční nádraží. „Je to směr, který pak jde na pěší zónu. U nádraží chceme dosáhnout bezpečné zóny, aby se tam lidé, kteří jdou z vlaku nebo na vlak, nemuseli obávat,“ říká místostarosta Michal Pospíšil z ODS.

Problémy jsou i na sídlištích. Nejvíce diskutovaným je Zlatý vrch. „Ten vede v rušení nočního klidu a veřejného pořádku. Byli jsme upozorněni i školou, že tam dochází k šikaně a napadání žáků žáky. Proto jsme byli požádáni, aby v době, kdy škola končí, nemohla být v blízkosti hlídka, případně místo sledovat kamerou,“ vysvětluje místostarosta.

Přehrát

00:00 / 00:00

O mapě kriminality natáčela Andrea Strohmaierová

Současná mapa kriminality není pevně daná. Jde o takzvaný živý materiál. Město počítá i s tím, že se problémy můžou buď různě po Chebu přesouvat, nebo úplně z lokality nevymizí.

„V případě, že se nám tam objeví třeba jeden druh, který bude směřovat do nějaké sociální oblasti, budeme žádat náš sociální odbor nebo jiné složky, které na tom s námi mohou koordinovaně pracovat, aby zasáhly daleko víc než městská policie. Prevence by ale měla předcházet, proto máme i svého preventistu, který by měl vyvodit nějaké důsledky pro svoji činnost,“ dodává Pospíšil.

Přesto platí, že v místech, která vychází z mapy kriminality jako nejhorší, budou více hlídána městskými strážníky. Město pak chystá každé tři měsíce vyhodnocení celého projektu.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme