Strojvůdce vinu od začátku odmítal. Vypověděl, že o stavebních pracích ani o omezení rychlosti v daném úseku nevěděl. Tratí jel naposledy sedm měsíců před nehodou.
Po turnaji v Chebu trenér Bašný v pondělí určí nominaci na světový šampionát. Do něj Češky vstoupí příští čtvrtek utkáním s Německem, dalšími soupeři v základní skupině budou Maďarsko a Slovensko.
Strojvedoucí jel v červenci 2019 v úseku s rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině tempem 90 km/hod. Vykolejilo tehdy 13 vagonů a lokomotiva vlaku, který převážel vápenec.
Protézu vytvořil student Střední průmyslové školy v Ostrově Matyáš Michl. „Je to prostě prototyp. Zevnitř protéza kopíruje čápův pahýl a je vystlaná pěnou,“ vysvětlil.
Chůva hlídala děti ve vietnamské komunitě v Chebu 20 let. Zranění devatenáctiměsíčnímu chlapci způsobila podle obžaloby 10. března 2019. Obžalovaná odmítla, že by chlapci úmyslně ublížila.
Socha pohraničníka se psem v nadživotní velikosti bývala v Chebu symbolem totality. Město ji od dob sametové revoluce několikrát zapůjčilo a přestěhovalo. Nyní o ni má zájem brněnské technické muzeum.
Společnost prodává výrobky převážně do zahraničí. „Pandemie se přelévá z regionu do regionu. Kde dojde k poklesu, tak jinde už to startuje. Díky tomu se nám daří zakázky vykrývat,“ doplnil Holiš.
V současné době je v nemocnici 14 pacientů s nemocí covid-19. V únoru jich bylo přes 70. Díky zlepšení epidemické situace bude zdravotnický personál po několika měsících čerpat dovolenou.
Rozhovor s primářem Martinem Strakou. „Šrámy na duších zdravotníků zůstanou,“ odpovídá na otázku, zda jarní vlna bude mít na zdravotníky dlouhodobý dopad.
Zákaz pohybu mezi okresy v Česku trvá už měsíc, okresy Cheb, Trutnov a Sokolov jsou uzavřeny ještě déle. Podle ministra zdravotnictví Blatného by toto opatření mělo zpomalit šíření koronaviru.
Pokud přístroj onkologie nezíská, budou muset pacienti dojíždět do Plzně nebo Chomutova. Pro některé pacienty je ale doprava velmi složitá. Pacientů s nádorovými onemocněními přitom v regionu přibývá.
Pohraniční Tachovsko se za komunismu pyšnilo označením „pevná hráz socialismu“. Covid-19 ji prorazil během několika dnů. Okres Tachov aktuálně eviduje přes 3200 nakažených na sto tisíc obyvatel.
„Celkem 5600 dávek vakcíny AstraZeneca vyložila distribuční společnost v Nemocnici Karlovy Vary, nyní míří i do sokolovské a chebské nemocnice stejná výše dodávky,“ uvedla mluvčí kraje Jana Pavlíková.
Kdyby vládl kdokoliv jiný, bude situace stejná. Data o účinnosti lockdownů nejsou, řekl v rozhovoru náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Za epidemii podle něj nikdo nemůže.
„Je to typické vládní nařízení – ani oblečené, ani nahé. Je to celé děravé. Jediné pozitivum vidím v tom, že bychom měli dostat respirátory nebo roušky,“ uvedl starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS).
Nemocnice v Chebu se v posledních týdnech dostala do povědomí coby jedna z nejvytíženějších v Česku. Co je pravdy na tom, že lékaři už musejí vybírat, kdo dostane intenzivní péči?
Podle Černého by převozy byly jen symbolickým gestem. Německo údajně může pro české pacienty nabídnout minimum lůžek. Ladislav Dušek uvedl, že kvůli hospitalizovaným nelze obnovit plánované operace.
„Situace v Karlovarském kraji je jednoznačně dána nejen přetížením této nemocnice, ale složitou situací v kraji jako takovou,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
„K úternímu ránu je situace stabilní, zbývají nám dvě lůžka intenzivní péče, takže to nevypadá úplně zle. Chybí nám ale především odborný personál,“ říká ředitel chebské nemocnice Martin Krušina.
Podle člena sněmovního výboru pro zdravotnictví Petra Třešňáka (za Piráty) je naopak chybou nevyužít nabízené možnosti přeshraniční spolupráce. Zda Česko požádá Německo o pomoc zatím není jasné.
Nemocnicím v Karlovarském kraji docházejí volná lůžka pro pacienty s covidem, důvodem je nedostatek kvalifikovaného personálu a přetíženost současného.
Je tomu přesně 100 let, kdy jsme v sobotu 28. října slavili už dva roky existence československého státu. Na důstojný průběh oslav v místech, kde převažovali počtem Němci, dohlíželi naši legionáři.
Pokud bychom lokální ohniska podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha za ANO neuhasili, tak by se nemoc mohla šířit i do celého Česka. Poslechntěte si celý speciál Radiožurnálu.