Čeští a slovenští teenageři dostali v Británii vysoké tresty. Znásilňovali nezletilé dívky

Vysoké nepodmíněné tresty vynesl soud v Londýně nad skupinou mladých Čechů a Slováků. Ti znásilňovali mladé dívky a nutili je k prostituci. Hlava gangu z anglického Peterborough, teprve 18letý Zdeno Mirga, má za mřížemi strávit 16 a půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Vězeňská služba ČR

Mirga u policejního výslechu tvrdil, že jako křesťan nemůže mít sex před svatbou. Soud ho ale shledal vinným z osmi případů znásilnění a jednoho případu navádění k dětské prostituci.

Celkem pěti obětem pouličního gangu bylo 13 a 14 let. Minimálně jedna z dívek byla duševně zaostalá.

„Byla příliš vyděšená. Ptala jsem se, proč mi nemůže říct, co se s ní děje, a ona si jen sedla do rohu co nejdál ode mě,“ popsala televizi ITV stav jedné z obětí sociální pracovnice z Peterborough.

Podle obžaloby jde o jeden z nejhorších případů sexuálního zneužívání v Británii v posledních letech. Mladíci, kteří dívkám podávali také drogy a alkohol, si říkali Malý gang z Peterborough.

Další dva členové skupiny, Renato Balog a Ján Kandráč, podle rozsudku stráví ve vězení pro mladistvé 12 let, respektive 5 a půl roku. Nejmladší člen gangu, teprve 14letý hoch, bude muset po dobu půl roku spolupracovat s Probačním úřadem pro mladistvé delikventy.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme