Sledovali jsme ONLINE: Radikálové dávají Janukovyčovi ultimátum - do sobotního dopoledne musí odstoupit

VIDEOPŘENOS Z MAJDANU UVNITŘ ČLÁNKU. ROZHLASOVÍ REPORTÉŘI PŘÍMO V CENTRU DĚNÍ Radikální skupiny ukrajinské opozice odmítly podobu dohody s prezidentem Viktorem Janukovyčem. Ten musí podle šéfa organizace Pravý sektor odstoupit do zítřejšího rána, jinak jeho příznivci nebudou respektovat příměří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část demonstrantů na Majdanu požaduje okamžité odstoupení prezidenta Janukovyče | Foto: Reuters

Ukrajina se vrací k ústavě z roku 2004. Koncem letošního roku pak půjde k předčasným volbám. Tak vypadá dohoda, kterou uzavřel prezident Viktor Janukovyč se zástupci opozice. Ve své funkci končí ministr vnitra Vitalij Zacharčenko.

Ukrajiští zákonodárci kvůli poslední vlně násilí odhlasovali jeho odvolání. Zároveň schválili propuštění bývalé premiérky Julie Tymošenkové. Část aktivistů dál zůstává v centru Kyjeva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu v Kyjevě Martin Dorazín informoval, že radikální skupiny ukrajinské opozice večer odmítly podobu dohody s prezidentem Viktorem Janukovyčem

Radikální skupiny ukrajinské opozice ale odmítly podobu dohody s prezidentem Viktorem Janukovyčem. Ten musí podle šéfa organizace Pravý sektor odstoupit do zítřejšího rána, jinak jeho příznivci nebudou respektovat příměří.


OBRAZEM: Ukrajinští demonstranti pohřbívají mrtvé. Na Majdanu se hromadí květiny a svíčky

Číst článek

espreso.tv - přímý přenos z Majdanu

Po podpisu dohody si opoziční vůdce Kličko podal ruku s prezidentem Janukovyčem | Foto: Reuters

Úpadek ukrajinské ekonomiky se zrychluje. Podle ekonomů hrozí zemi krach

Číst článek

Milan Kopp, Martin Dorazín, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme