Obce šetřily za úklid sněhu. V Bělé na Opavsku za úspory pořídí zrcadlo do obecního sálu

Mírná zima potěšila některé starosty. Úspory za úklid sněhu se příznivě projevují na obecních rozpočtech. V Bělé na Opavsku se rozhodli za ušetřené peníze vylepšit tamní obecní sál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžný pluh | Foto: Jiří Němec

Zemědělec Tomáš Hill, který v Bělé prohrnuje ulice, v zimě zatím moc práce neměl, a tedy moc nevydělal. „Z mého pohledu je to špatná zima, ale zase pro obec je to výhoda,“ poznamenal.

Zase tak moc však letos Tomáš Hill netratí. Nečekaný zůstatek v obecním rozpočtu v řádu desetitisíců půjde na vylepšení obecního sálu, kde by mělo být jednou z novinek zbrusu nové zrcadlo. A protože Hill je i šikovným řemeslníkem, výrobu dostal na starost.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Bělé na Opavsku natáčel redaktor Martin Knitl

Podle představ starosty Bělé by zrcadlo měly ocenit především dámy, které se před ním budou moci upravit. „Přijdou a uvidí se v celé své kráse, když si odloží kabáty u plesu,“ podotkl starosta Bělé Karel Krupa (zvolený za STAN).

Dalším vylepšením by mělo být uzavření šatny. „Ať jsou tam nějaké dveře, ať se nikdo o své svršky u plesu nemusí obávat,“ dodal Krupa.

Martin Knitl, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme