Lidem podporujícím ústecké Činoherní studio údajně někdo vyhrožuje

S výhrůžkami se údajně setkávají lidé z iniciativy „Bijte na poplach“, která podporuje ústecké Činoherní studio. Učitel základní školy Martin Nosek se proto obrátil na policii. V souvislosti s jeho žádostmi o informace týkající se financování Kulturního střediska města a jazzového festivalu mu prý volal neznámý člověk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi stovka lidí se 6. února sešla v baru (na snímku) Činoherního divadla v Ústí nad Labem. Tam a na Mírovém náměstí se pak představily dvě aktivity na podporu ústecké scény | Foto: ČTK

„Představil se jako pan Kolář. Neřekl vyloženě, že by žádal o to, abych žádost stáhnul, ale pokud o to žádám, tak se může stát, že bude nabídnuto řediteli školy, ve které učím, sponzorský dar výměnou za mé pracovní místo,“ říká Martin Nosek.

Policie podle mluvčí Valerie Bartošové tento telefonát vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití. Podle Noska měli někteří členové iniciativy anonymní telefonáty nebo poškozené dveře od bytu.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme