Uherskohradišťská mapa kriminality ukazuje počet i místo trestných činů ve městě

Jak bezpečná je obec nebo město, ve kterém žijete? V Uherském Hradišti dá odpověď na tuto otázku elektronická mapa kriminality. Obyvatelům přesně ukáže místa, kde a kdy někdo spáchal přestupek či trestný čin a jaký. Město dokonce za systém dostalo Cenu ministerstva vnitra za inovaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uherské Hradiště náměstí | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Takzvanou elektronickou analýzu bezpečnosti města vymysleli uherskohradišťští informatici. Kdokoli si může mapu prohlédnout a projít na stránkách města, radí tajemník radnice Josef Botek.

„Zjistí, ve které části města jsou jaké přestupky páchány, zda třeba v jeho okolí kde bydlí, jsou třeba krádeže nebo třeba znečišťování veřejného prostranství. Senioři se tak třeba můžou vyhnout některým místům, která jsou pro ně nebezpečná.“

Mladší muž oslovený na náměstí v Uherském Hradišti o možnosti podívat se na elektronickou mapu bezpečných i kritičtějších míst neví.

Přehrát

00:00 / 00:00

O uherskohradišťskou mapu kriminality se zajímal reportér Pavel Sedláček

„Myslím, že Hradiště je bezpečné město, snad někdy s výjimkou, když se konají diskotéky. Tam je možná někdy problém večer, ale jinak si myslím, že tady ty lokality jsou jako naprosto v pohodě,“ míní mladý hradišťský občan.

Přesto mapa na některá kritická místa podle Josefa Botka ukazuje. „Hodně přestupků je kolem autobusového nádraží - konzumace alkoholu, znečišťování veřejného prostranství. Zvýšený počet je taktéž ve Smetanových sadech a před Klubem kultury, kdy třeba končí diskotéky nebo plesy,“ upřesňuje tajemník.

Elektronická analýza bezpečnosti má samozřejmě ještě jeden podstatný rozměr. Státní i městská policie dokonale zmapuje krizová místa a může tomu následně přizpůsobit četnost kontrol v dané lokalitě, jejich čas i způsob.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme