Na Přerovsku stoupá zájem o tradiční strojírenské obory

Poslední dva týdny mají děti ze základních škol na rozhodnutí o svém budoucím studiu. Na Přerovsku tradičně nejvíce dětí míří na gymnázia. Stoupá ale také zájem o strojírenské obory. Mladí lidé totiž začínají myslet i na to, jestli se svojí profesí uspějí na trhu práce. A protože je v regionu stabilně nejvyšší poptávka po strojírenských a optických oborech, roste i zájem o studium na učňovských školách technického směru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strojírenský průmysl | Foto: Tomáš Adamec

Mechanik, zámečník, seřizovač, nástrojař, obráběč kovů, optik - to jsou na Přerovsku nejžádanější profese. Studenti, kteří se pro ně rozhodli, vědí, že o práci nebudou mít nouzi:

„Myslím si, že v tomto oboru bude práce ještě hodně.“
„Tady je šance celkem velká, protože je to takové černé řemeslo. A to je vždycky potřeba. Je to široké odvětví a každý v něm najde nějakou tu svoji cestu,“ říkají oslovení studenti.

Studium technických učňovských oborů podporuje formou stipendií nejen hejtmanství, ale také řada firem, které mají o absolventy velký zájem.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme