Muže, který řídil na Ostravsku obchod s heroinem, poslal soud na sedm let do vězení

Krajský soud v Ostravě uložil zatím nepravomocné tresty členům gangu, který v regionu obchodoval s tvrdými drogami. 53letý kosovský Albánec Muhamed Gutiqi prodával spolu se svými sedmi komplici heroin v barech a hernách. Senát mu nakonec vyměřil relativně nízký trest sedm let, pomohl totiž s usvědčením spolupachatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kosovský Albánec Muhamed Gutiqi byl za prodej drog odsouzen k sedmi letům vězení

Kosovský Albánec Muhamed Gutiqi byl za prodej drog odsouzen k sedmi letům vězení | Zdroj: ČTK

Za výrobu heroinu byl Muhamed Gutiqi odsouzen už v roce 2009. Krátce po návratu z vězení vyzvedl ze své tajné schránky zásobu drogy a znovu se pustil do obchodování.

Spolu s komplici heroin nejčastěji nabízel na proslulé Stodolní ulici. Rukama mu údajně prošly více než tři kilogramy heroinu v hodnotě přesahující dva miliony korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťoval reportér Stanislav Janalík

Původně Gutiqimu hrozilo až 18 let za mřížemi. Díky spolupráci s policií ale dostal výrazně nižší trest než jeho dva nejbližší komplicové.

„Dostal snížený trest, a to vzhledem k tomu, že s orgány činnými v trestním řízení již od počátku spolupracoval. V podstatě umožnil obžalování a odsouzení celé řady dalších spoluobžalovaných, a to nikoliv jenom v této části věci, ale i ve druhé fázi, která bude teprve u soudu projednávána,“ vysvětluje státní zástupkyně Daniela Srbová.

Gutiqi i jeho žena, která drogy ředila, dostali sedm let. Nejvyšší, jedenáctileté tresty dostali dva Albánci. Ti dováželi ze Švýcarska a Polska drogy do České republiky. Rozsudek ale zatím není pravomocný. Žalobkyně spolu s většinou odsouzených využila lhůtu pro odvolání.

Gutiqi bude svědčit v další kauze

„Je třeba přezkoumat písemné vyhotovení rozsudku a zejména u některých obžalovaných se mi zdají poněkud nízké uložené tresty vzhledem k tomu, že ti se také do distribuce heroinu zapojili,“ přibližuje Srbová.

Proti rozsudku se neodvolal pouze Čech Aleš Ditrich, který dostal podmínku. Zbylí dealeři dostali po třech a čtyřech letech. Čtveřice Albánců navíc bude po odpykání trestu vyhoštěna z České republiky.

Lhůtu pro odvolání využil i Naser Šerifi. „Byl uložen tříletý trest odnětí svobody, což považujeme ve srovnání s ostatními tresty za úspěch, ačkoli můj mandant se k vytýkané trestné činnosti nezná, a tím také lze odůvodnit jím podané dovolání,“ potvrzuje obhájce Stanislav Brtník.

Muhamed Gutiqi před soudem stane ještě jednou, až bude svědčit proti další skupině kosovských Albánců, která pašovala kokain z Polska do Vídně.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme