Místní soud v Egyptě zakázal činnost palestinského hnutí Hamás

Egyptský soud zakázal veškerou činnost palestinského hnutí Hamás. Úřady zavřou všechny jeho kanceláře na území Egypta a zabaví mu majetek. Palestinský Hamás vládne od roku 2006 v sousední Gaze. Zákaz jeho činnosti v Egyptě bude platit nejméně do vynesení rozsudku nad bývalým egyptským prezidentem Muhammadem Mursím. Ten čelí mimo jiné obvinění ze špionáže právě ve prospěch Hamásu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci s vlajkami hnutí Hamás

Palestinci s vlajkami hnutí Hamás | Zdroj: Reuters

„Litujeme toho, kam až dospělo soudnictví v Egyptě tím, že zařadilo hnutí Hamás mezi nepřátele země,“ říká jeden ze členů palestinského hnutí.

Hamás označil rozhodnutí egyptského soudu za politické. Podle svých představitelů nemělo hnutí v Egyptě žádné oficiální kanceláře ani aktivity.

V době vlády prezidenta Mursího navštívila delegace Hamásu Káhiru několikrát. Současná vláda ale viní palestinské hnutí z podpory ozbrojených útoků proti egyptským vojákům na Sinaji.

Zákaz Hamásu může být i signálem vlády turistům, kteří se chystají do Egypta. Už dříve tamní soudy zakázaly činnost Muslimskému bratrstvu.

Štěpán Macháček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme