Cenová válka mezi řetězci zlevnila benzin Natural 95 v Praze. Litr stojí necelých 35 korun

Benzin v Praze výrazně zlevnil. Litr Naturalu 95 řidiči nakoupí i za méně než 35 korun. Za prudkým poklesem cen je zřejmě konkurenční boj velkých řetězců. Stav výhodný pro spotřebitele ale podle odborníků nepotrvá dlouho. Mluví se o dvou až třech týdnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benzinová pumpa, ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Velcí prodejci benzinu jednoduše přizpůsobili ceny těm menším, to je podle analytiků asi nejpravděpodobnější důvod aktuálních nízkých cen benzinu v hlavním městě.

„Velké řetězce, které byly zvyklé na vysoké marže, byly nuceny trhem svoje ceny přizpůsobit,“ myslí si analytik společnosti Colloseum Vít Jedlička.

V Praze si na některých čerpacích stanicích motorista natankuje litr Naturalu 95 i za 34,90. Přitom na konci února to bylo až průměrně 37 korun.

Současný stav je výhodný pro zákazníka, ale méně už pro pumpaře: „Pokud dnes nakoupíte v Praze benzin prostřednictvím bankovní karty, tak čerpací stanice už na to doplácí,“ upozorňuje předseda Společenství čerpacích stanic ČR Ivan Indráček.

Česko zažilo cenovou válku benzinek před deseti lety. Jedna velká síť čerpacích stanic tehdy skokově snížila ceny až o tři koruny. Benzin v průměru výrazně zlevnil.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme