Směs s metylalkoholem měla jít do ostřikovačů, hájí se hlavní obžalovaní

U zlínské pobočky Krajského soudu v Brně odmítli hlavní obžalovaní v metanolové kauze vinu na tragické smrti téměř čtyř desítek lidí. Rudolf Fian a Tomáš Křepela tvrdí, že namíchali směs určenou do ostřikovačů. Klíčový distributor smrtící látky Jiří Vacula namítá, že o jejím využití k přípravě nápojů věděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný Jiří Vacula se k podílu na metanolové kauze přiznal | Foto: ČTK

Všem hrozí za úmyslné obecné ohrožení až doživotí.

Obžalovaný distributor Jiří Vacula se u soudu přiznal k podílu na tragédii. Opakované doznání slyšeli kriminalisté i od údajného hlavního míchače Rudolfa Fiana. Před soudem ale tvrdil, že si jeho přiznání vynutili státní zástupce a policisté.

Šéf vyšetřovacího týmu metyl Martin Baláž to odmítá: „Nedošlo k žádnému ovlivňování, ani násilím, ani psychicky.“

Státní zástupce Roman Kafka podobné výpovědi očekával. „A pan Křepela také nepřekvapil tím, že míchal vlastně pouze nemrznoucí směs.“ Soud pokračuje dnes čtením svědeckých výpovědí.

Podle obžaloby Tomáš Křepela společně s Rudolfem Fianem namíchali deset tisíc litrů smrtící směsi. Tu pak předali Jiřímu Vaculovi, který s pančovaným lihem obchodoval. Smrtící koktejl zmařil na pět desítek životů, hlavním aktérům obžaloba klade za vinu téměř čtyřicet z nich.

Otravy metylalkoholem | Foto: Český rozhlas

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme