Lyžaře Losku čeká už šestá zimní paralympiáda, v Soči ponese vlajku

V ruské Soči dnes znovu vzplane oheň. Ne olympijský, ale tentokrát jako symbol zimní paralympiády. Slavnostního ceremoniálu se zúčastní i osmnáct českých sportovců. Vlajkonošem výpravy je lyžař Stanislav Loska, který startuje už na šestých hrách. Nikdo takový ve výpravě není.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Stanislav Loska na paralympiádě v Soči na medaili nemyslí | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Je to pro mě velké zadostiučinění. Jsem tím poctěn a moc se těším,“ popsal své pocity muž, který zatím svou jedinou medaili získal před dvaceti lety. Letos tak vysoko nehledí.

„Medaile byla poprvé a naposledy v Lillehammeru. Od té doby se mi další vybojovat nepodařilo, i když v Naganu i v Salt Lake City jsem byl blízko, skončil jsem čtvrtý. Nicméně od doby, co se změnily kategorie a vlastně i konkurence, tak nemám moc velkou šanci medaili získat,“ podotýká Loska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vlajkonoše Losku čeká už šestá zimní paralympiáda

Na paralympiádě ale každý svůj osobní cíl pochopitelně má. Platí to i v případě muže startujícího bez jedné ruky. Přišel o ní při úrazu ve dvaceti letech.

„Dal jsem si jednoduchý cíl. Jelikož jsem dva roky z finančních důvodů nezávodil, tak se chci prostě letošní paralympiády zúčastnit. V letošní sezoně se mi podařilo zajistit financování, absolvoval jsem na podzim slušnou přípravu a měl jsem i dobré výsledky na závodech. Na evropském poháru jsem dokonce skončil třetí, což byl vynikající výsledek,“ připomíná Loska.

Na paralympiádě je ale větší konkurence. Navíc v Čechách nebyly během zimy ideální podmínky pro přípravu. Až samotný závod tak ukáže reálné možnosti. Loska při něm určitě nebude tak nervózní, jako dnes večer, kdy ponese při slavnostním zahájení her vlajku české výpravy.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme