Na kilometrové trati v Inzellu dojela rychlobruslařka Erbanová pátá

Páté místo vybojovala na Světovém poháru v Inzellu pátá na kilometrové trati česká rychlobruslařka Karolína Erbanová. Od třetí Rusky Olgy Fatkulinové ji dělilo 18 setin sekundy. Závod ovládly Američanky, vyhrála Heather Richardsonová před Brittany Boweovou.

Karolína Erbanová se na olympijských hrách dvakrát umístila na desátém místě

Karolína Erbanová se na olympijských hrách dvakrát umístila na desátém místě | Zdroj: ČTK

Erbanová na německé dráze startovala ve čtyřech závodech a třikrát se probojovala do nejlepší desítky.

V celkovém pořadí Světového poháru na 1000 metrů je jednadvacetiletá rychlobruslařka sedmá. Před finále, které se uskuteční za týden v Heerenveenu, vede Richardsonová. Ta vyhrála čtvrtý z pěti závodů.

Světový pohár v rychlobruslení v Inzellu (Německo):

Muži:
500 m: 1. Smeekens (Niz.) 34,91, 2. Ihle (Něm.) 34,97, 3. M. Mulder (Niz.) 35,00.
Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. M. Mulder 578 b., 2. Mo Te-pom (Korea) 527, 3. R. Mulder (Niz.) 512.

Ženy:
1000 m: 1. Richardsonová 1:14,87, 2. Boweová (obě USA) 1:15,26, 3. Fatkulinová (Rus.) 1:15,34, ...5. Erbanová (ČR) 1:15,52.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Richardsonová 480, 2. Boweová 410, 3. Fatkulinová 320, ...7. Erbanová 145.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít