Nezaměstnanost v jižních Čechách klesla, práci ale hledá téměř 35 tisíc lidí

Nezaměstananost v Jihočeském kraji za poslední měsíc klesla. V únoru našlo práci o čtyři sta lidí více než v lednu. Větší počet uchazečů o práci ve srovnání s lednem zaevidovali pouze na Písecku a Táborsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé na úřadu práce (ilustrační foto) | Foto: Archiv ČRo

„Největší počet nezaměstnaných je mezi vyučenci, tedy mezi těmi, kteří jsou bez maturity. Co se týče věkové kategorie jsou na tom nejhůře lidé starší 50 let, kde máme 27 procent evidovaných uchazečů,“ upozorňuje ředitel českobudějovické pobočky Úřadu práce Ivan Loukota.

V únoru bylo v Jihočeském kraji téměř 34 700 lidí bez práce. To je zhruba o 400 lidí méně než v předchozím měsíci. Počty se zvedly pouze v okolí Tábora a Písku. O některé uchazeče ale zaměstnavatelé zájem mají.

„Nejlepší situace při hledání zaměstnanců je u řidičů v mezinárodní dopravě, u prodavaček na směnný provoz, kuchařů a číšníků na sezónní práce. Poptávka je i po kvalifikovaných strojírenských dělnících,“ říká Ivan Loukota.

Nezaměstnanost v Česku | Foto: ČTK

Jitka Cibulová Vokatá, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme