Pardubice testují ekologické minibusy, lidé se tento týden mohou svézt zdarma

Pardubický dopravní podnik tento týden testuje v provozu dva ekologické minibusy, jeden na plyn, druhý na elektřinu. V budoucnu chce totiž při obnově vozového parku dávat přednost právě takovým vozům, které šetří životní prostředí a mají levnější provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik v Pardubicích testuje nové ekologické minibusy | Foto: Dopravní podnik Města Pardubic

Dopravní podnik zkusí na pořízení minibusů využít i evropské dotace.

„Nějaké vlastní finanční prostředky máme. Ročně investujeme řádově 50 milionů korun do obnovy vozového parku,“ říká ředitel podniku Tomáš Pelikán a pokračuje:

„V následujících několika letech se chystáme využít i nové operační programy Evropské unie, které na podporu ekologizace městské hromadné dopravy budou významně přispívat.“

Minibusy mají kapacitu 19 míst k sezení a 10 k stání. V budoucnu by mohly zajíždět třeba do okolních obcí, kam se nevyplatí vypravit celý velký autobus.

Tomáš Pelikán vidí i další výhody. „Jsou to asi nejekologičtější autobusy, jaké mohou být. Elektrická energie je zajímavé alternativní palivo. I to ticho, které v něm je, je ve městě zajímavá věc,“ upozorňuje.

Dopravní podnik v Pardubicích testuje nové ekologické minibusy | Foto: Dopravní podnik Města Pardubic

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme