V Českém Těšíně začíná rekonstrukce nádraží. Po ní bude méně hluku

Provoz nádraží Českém Těšíně na několik měsíců naruší těžké stroje. Úpravy trati mají znovu zrychlit průjezdy vlaků stanicí, výrazně pomohou hendikepovaným a v centru města bude méně hluku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží v Plzni | Foto: Monika Červená

Kromě modernizace kolejiště se počítá také s úpravou zázemí pro cestující. „Bude upraven podchod, bezbariérový příchod a výtahy na jednotlivá nástupiště. Pro imobilní se kvalita přístupu na nástupiště prudce zlepší,“ říká Václav John ze Správy železniční dopravní cesty.

Na vybraných místech navíc vyrostou i protihlukové bariéry. Čtyřmetrové stěny měly původně rozdělit centrum města, nakonec se ale město s investorem dohodla na kompromisu. I tak by ale mělo být hluku z nádraží méně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nádraží v Českém Těšíně navštívil Stanislav Janalík

„Každý pamatoval, že když jel prázdný nákladní vagon, tak slyšel každý náraz každého kola. Teď budou nové koleje, nový svršek. Realizátoři stavby budou měnit v některých objektech okna, aby byl hluk ještě menší,“ potvrzuje českotěšínský starosta Vít Slováček z KDU-ČSL.

Úpravy mají přinést i zvýšení rychlosti vlaků. Tu si místní chválí už nyní. „Cesta do Karviné je asi o půl hodiny zrychlená. O tom se nám nemohlo ani zdát,“ říká dvaaosmdesátiletý pamětník Jan, který z Mostů u Jablunkova jezdil přes Český Těšín do práce.

Většinu nákladů na rekonstrukci stanice mají pokrýt peníze z Bruselu. Práce by měly být dokončeny v červenci 2016.

Stanislav Janalík, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme