Biatlonistka Soukalová dosáhla ve sprintu SP v Kontiolahti na stupně vítězů

Dalšího výborného výsledku dosáhla česká biatlonistka Gabriela Soukalová ve Světovém poháru. Ve finském Kontiolahti vybojovala ve sprintu na 7,5 kilometru i díky čisté střelbě třetí místo.

Gabriela Soukalová při nabíjení zbraně

Gabriela Soukalová při nabíjení zbraně | Zdroj: ČTK

Podařený závod absolvovala také Veronika Vítková. Ta stejně jako Soukalová na střelnici ani jednou nechybovala a v cíli byla jedenáctá. Vytvořila si tak dobrou výchozí pozici pro nedělní stíhací závod.

Soukalová sice začala pomaleji, ale po druhé střelecké položce byla v čele průběžného pořadí. Ke konci závodu však dvojnásobné olympijské medailistce začaly trochu ubývat síly a první příčku neudržela.

Výbornou formu totiž potvrdila Finka Kaisa Mäkäräinenová, která byla v běžecké části nejrychlejší a dokázala smazat i jednu chybu na střelnici. V cíli byla o necelých třináct vteřin rychleji než Soukalová a o šest sekund porazila druhou Toru Bergerovou z Norska.

Biatlonista Moravec dojel ve sprintu v Kontiolahti těsně čtvrtý

V celkovém pořadí Světového poháru se Soukalová drží na skvělém pátém místě se ztrátou 13 bodů na čtvrtou Eckhoffovou z Norska. V čele je Mäkäräinenová před Bergerovou. Veronice Vítkové patří osmá pozice.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):
Ženy - sprint (7,5 km): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 20:53,6 (1), 2. Bergerová (Nor.) -6,2 (0), 3. Soukalová (ČR) -12,9 (0), 4. Kuzminová (SR) -18,1 (1), 5. S. Gasparinová (Švýc.) -27,0 (1), 6. Zajcevová (Rus.) -28,4 (1), 7. Wiererová (It.) -34,0 (1), 8. Dunkleeová (USA) -35,7 (1), 9. Henkelová (Něm.) -37,4 (0), 10. Viluchinová (Rus.) -39,4 (0), 11. Vítková -40,1 (0), ...39. Landová -1:47,7 (2), 64. Johanidesová -2:43,8 (0), 70. E. Puskarčíková (všichni ČR) -3:10,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 22 závodů): 1. Mäkäräinenová 721, 2. Bergerová 684, 3. Domračevová (Běl.) 596, 4. Eckhoffová (Nor.) 523, 5. Soukalová 510, 6. Henkelová (Něm.) 471, ...8. Vítková 469, 62. E. Puskarčíková 42, 75. Tomešová (ČR) 21, 80. Landová 18.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít