Krejčí třikrát přihrával a v bodování Čechů v NHL se dostal před Jágra

Hokejista David Krejčí přeskočil Jaromíra Jágra a je neproduktivnějším Čechem v NHL. Povedlo se mu to díky třem asistencím v zápase proti Carolině, který Boston vyhrál 5:1. Premiérovou branku dal za Ottawu Aleš Hemský, jeho tým ale prohrál v kanadském derby s Montrealem 4:5 v prodloužení.

David Krejčí se snaží dorazit puk za záda Cama Warda z Caroliny

David Krejčí se snaží dorazit puk za záda Cama Warda z Caroliny | Zdroj: ČTK

Vítězstvím nad Hurricanes hokejisté Bostonu protáhli svoji sérii výher na 8 v řadě. Ve Východní konferenci pak Bruins vedou o tři body před Pittsburghem.

"Doufám, že naše forma ještě negraduje, musíme neustále chtít víc. Zatím děláme dobrou práci, co se týká soustředění na náš cíl," říkal po utkání autor dvou gólů a jedné asistence Milan Lucic.

Proti Carolině se dařilo ale celé první útočné řadě domácího týmu. Její členové si dohromady připsali 8 bodů a v pořadí Lucic, Krejčí, Iginla byli vyhlášeni hvězdami zápasu.

Pokud se budu cítit dobře, góly a přihrávky přijdou, pochvaluje si Jaromír Jágr

Krejčí se s 59 kanadskými body dostal v tabulce produktivity českých hráčů o bod před svého reprezentačního spoluhráče ze Soči - Jaromíra Jágra. Ten se stejně jako celý tým Devils proti Tampě neprosadil a ukončil tak šňůru 5 zápasů, kdy se mu podařilo vstřelit branku či na ní přihrát.

Hráče New Jersey, kterým druhá porážka po sobě komplikuje útok na play off pozice, trápil především brankář Ben Bishop. Sedmadvacetiletý gólman zlikvidoval 23 střel soupeře a zároveň si připsal letošní 31. vítězství, čímž překonal klubový rekord Nikolaje Chabibulina.

Gólovou sirénu poprvé v dresu Ottawy rozezvučel Aleš Hemský. Senators i díky zásahu pardubického odchovance vedli v kanadském derby nad Montrealem ještě pět minut před koncem třetí třetiny 4:1, jenže Canadiens manko zázračně smazali a nakonec zvítězili 5:4 v prodloužení. Vyrovnávací gól přitom vstřelil David Desharnais pouhé tři desetiny před závěrečnou sirénou.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 38. a 54. Iginla (na první Krejčí), 16. Lucic (Krejčí), 53. Kelly (Krejčí), 60. Krug - 44. Sjomin. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.565.

Philadelphia - Pittsburgh 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 9. a 40. Read, 4. Hartnell, 35. Lecavalier. Střely na branku: 40:25. Diváci: 19.993.

Montreal - Ottawa 5:4 v prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0)
Branky: 1. Briere, 57. Eller, 58. Gionta, 60. Desharnais, 62. Bouillon - 4. Spezza, 38. Z. Smith, 42. Hemský, 46. MacArthur. Střely na branku: 48:34. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - New Jersey 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Crombeen, 37. Kostka (Palát), 57. Thompson. Střely na branku: 32:23. Diváci: 19.204.

Los Angeles - Anaheim 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 32. Toffoli - 14. Jackman, 33. Maroon. Střely na branku: 38:20. Diváci: 18.278.

Nashville - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 37. Nystrom - 12. a 23. Berglund (na druhou Polák), 28. Tarasenko, 49. Steen. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.113.

Minnesota - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 44. Pominville - 40. Prout, rozh. nájezd Johansen. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.042.

Phoenix - Calgary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 5. Summers, 10. Klinkhammer, 49. Doan - 28. Glencross, 36. Backlund. Střely na branku: 26:31. Diváci: 16.373.

NY Islanders - Buffalo 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 4. Nielsen, 18. Okposo, 42. Strome, 58. Clutterbuck - 41. Ennis. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14.388.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít