Generálku na kvalifikaci o ME sehrají čeští fotbalisté s USA

Na start kvalifikace o mistrovství Evropy se pokusí čeští fotbalisté naladit proti Spojeným státům. V generálce na souboj s Nizozemskem se s nimi v Praze utkají 3. září. První soutěžní zápas na lavičce národního týmu čeká trenéra Pavla Vrbu o šest dní později.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Vrba burcuje český tým v posledních minutách přípravného utkání s Norskem | Zdroj: ČTK

"Spojené státy pravidelně postupují ze severoamerické kvalifikační zóny na mistrovství světa. Je to mužstvo zajímavé i pro naše fanoušky, kteří uvidí, kam kráčí americký fotbal. A pro nás to také bude zajímavá konfrontace. Prověří nás ofenzivní soupeř, který chce hrát dopředu. Očekáváme od nich možná trochu podobný styl, jakým hraje náš další soupeř Nizozemsko. I proto pro zářijový termín přípravy padla naše volba na Spojené státy," vysvětluje Vrba.

Česká reprezentace má už zaplněný kalendář až do konce kvalifikačních bojů o postup na Euro 2016. Kromě duelu proti Spojeným státům totiž její funkcionáři domluvili také přípravný zápas na Slovensku, který se uskuteční 31. března příštího roku. Pořadatelské město ještě známé není.

"Přípravné utkání jsme nyní Slovensku v rámci reciprocity dlužili," zdůvodňuje volbu bývalého federálního partnera pro březnový termín generální sekretář Fotbalové asociace Rudolf Řepka. Češi totiž hostili Slováky předloni v listopadu v Olomouci a vyhráli 3:0.

Celkem se český národní tým utkal se slovenským už devětkrát a má s ním kladnou bilanci pěti vítězství, dvou remíz a dvou porážek. Proti Spojeným státům nastoupili čeští fotbalisté dvakrát a vyhráli jak v úvodním utkání MS 2006 v Německu, tak také v přátelském zápase v Hartfordu v květnu 2010.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme