NHL: Ondřej Palát se gólem a přihrávkou podílel na výhře Tampy

Český hokejista Ondřej Palát se výrazně zasloužil o noční vítězství Tampy Bay Lightnings nad Vancouverem. Díky gólu a asistenci je druhý v produktivitě nováčků zámořské hokejové soutěže.

Ondřej Palát (na ledě s číslem 18) přijímá gratulace od spoluhráčů po vstřeleném gólu | Zdroj: Reuters

Tampa Bay vedla nad Vancouverem po dvou třetinách už 3:0 a dvaadvacetiletý Čech byl u prvních dvou gólů. V první třetině v přesilovce našel Stevena Stamkose, který poslal domácí do vedení.

V sedmé minutě druhé třetiny se Palát dostal do přečíslení dva na jednoho. Hledal lépe postavené spoluhráče, ale obránce Ryan Stanton si jeho přihrávku v pádu srazil do vlastní branky. Byl to již 18. Palátův zásah v sezoně.

Hráči Lightnings nakonec porazili Vancouver 4:3. Palát byl vyhlášen první hvězdou zápasu, bodoval již v pátém utkání v řadě a v produktivitě nových hráčů v NHL ztrácí 6 bodů na vedoucího Nathana MacKinnona z Colorada.

Do statistik se zapsali i Radim Vrbata a Martin Hanzal z Phoenixu. Po jejich přihrávkách šli kojoti do vedení a nakonec vyhráli na ledě Los Angeles Kings 4:3.

NHL:
Boston - Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 24. a 59. Iginla, 32. Eriksson, 48. Smith - 39. Pominville. Střely na branku: 29:34. Diváci: 17.565.

Tampa Bay - Vancouver 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky: 18. Stamkos (Palát), 27. Palát, 40. Filppula, 49. Pyatt - 46. a 52. Burrows, 56. Hansen. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.204.

St. Louis - Winnipeg 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 54. a 59. Backes, 22. Morrow - 42. O´Dell. Střely na branku: 26:17. Diváci: 16.665.

Los Angeles - Phoenix 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky: 18. Pearson, 27. Martinez, 39. Gáborík - 7. Klinkhammer (Vrbata, Hanzal), 8. Boedker, 50. Yandle, 57. Halpern. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18.118.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít