Radko Gudas nastartoval trefou z 1. minuty tým Tampy k výhře v Torontu

Reprezentační hokejový bek Radko Gudas přispěl svým třetím gólem v sezoně k vítězství Tampy Bay na ledě Toronta 5:3. Hráči Lightning se po výhře ve středečním zápase NHL dostali v tabulce Východní konference na 3. místo.

Takhle pálí Radko Gudas. Český obránce pomohl gólem k výhře Tampy v Torontu

Takhle pálí Radko Gudas. Český obránce pomohl gólem k výhře Tampy v Torontu | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletý Gudas se prosadil chytrým švihem od modré už po 59 vteřinách hry. K českému hráči se dostal puk po buly. Místo signalizované nahrávky na vedle stojícího Matthewa Carleho ale přišla nečekaná střela, která překvapila brankáře Jamese Reimera.

Člen olympijského výběru Aloise Hadamczika na Hrách v Soči se gólově prosadil naposledy 21. prosince proti Carolině.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen kapitán floridského týmu Steven Stamkos. Čtyřiadvacetiletý útočník, jenž kvůli zranění holenní kosti v Soči na rozdíl od Gudase chyběl, vstřelil hattrick, a to včetně vítězné branky ze 26. minuty.

"Skvělý pocit. Tak trochu jsme před utkáním vtipkovali, že jsem tady v Torontu ještě nedal v jednom zápase více gólů. Byl jsem jen trochu zklamaný, že na led nepřiletěly nějaké čepice," usmíval se Stamkos, rodák z blízkého Markhamu.

Tampu podržel 36 úspěšnými zákroky také gólman Ben Bishop. 21 pokusů domácích zlikvidoval dvoumetrový muž s betony v závěrečné třetině.

Výsledky NHL:

Toronto - Tampa Bay 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
Branky: 4. Kessel, 11. Kuljomin, 49. Gardiner - 14., 16. a 26. Stamkos, 1. Gudas, 53. Johnson. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19.585.

Vancouver - Nashville 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 47. Jensen, 48. Edler. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.910.

Winnipeg - Colorado 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. a 45. Ladd, 13. Tangradi, 33. E. Kane, 62. Wheeler - 1. O'Reilly, 18. Landeskog, 40. Holden, 51. McLeod. Střely na branku: 27:27. Diváci: 15.004.

Chicago - St. Louis 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 20. Keith, 36. Shaw, 46. Krüger, 48. B. Smith. Střely na branku: 30:23. Diváci: 21.640.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít