Výtržníci se ve Slavonicích usídlili na náměstí. Město je chce dostat pryč, chystá i kamery

Kriminalita ve Slavonicích loni mírně klesla. I přesto, že obvodní oddělení policie nahradila policejní služebna, která má otevřeno jen dva dny v týdnu. Zatímco v roce 2012 řešili policisté ve Slavonicích 103 trestných činů, loni to byl sto jeden případ. Vzrostl ale počet výtržností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí ve Slavonicích

Náměstí ve Slavonicích | Foto: Vladislav Burian

„Zaznamenali jsme problémy s drobnými výtržnostmi, které se děly zejména v centru Slavonic,“ říká vedoucí územního odboru policie v Jindřichově Hradci, pod který Slavonice spadají, Josef Heš.

„V okolí náměstí se určité nepřizpůsobivé osoby dopouštěly výtržností, pokřikování na lidi a podobného nevhodného chování,“ dodává policista.

Slavonice se chtějí výtržníků zbavit. „Máme problém s podloubím na průčelí náměstí, kde je zákoutí zřejmě vhodné pro tyto lidi,“ vysvětluje starosta Josef Urban z KSČM.

Na boj s nimi si radnice pořídí kamerový systém. Letos má na koupi kamer vyčleněných tři sta tisíc korun.

Vedení Slavonic výtržníci vadí i kvůli obrazu města před turisty. „Kdyby popíjeli někde za městem, tak nám to zas až tak nevadí. Na náměstí je to nepříjemné, takže je odsud potřebujeme dostat,“ dodává starosta Urban.

Lucie Suchánková Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme