Hotel Sázava je znovu na prodej. Ministerstvo ho mělo pro případ mobilizace

Vláda plánuje prodat řadu nepotřebných nemovitostí. Jednou z nich je i rozsáhlý rekreační areál hotelu Sázava na Žďársku. Ministerstvo dopravy se poprvé pokusilo o prodej před třemi lety, tehdy ale nikdo nebyl ochotný dát 13 milionů. Vadilo i věcné břemeno, v době mobilizace by se tam ministerstvo dopravy mohlo vrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotel Sázava v majetku Ministerstva dopravy v roce 2014

Hotel Sázava v majetku Ministerstva dopravy v roce 2014 | Foto: Petr Palovčík

Poslední nájemce odešel už před rokem. „Byli jsme tam pět let. Areál byl v dezolátním stavu, nedalo se to provozovat,“ říká František Janáček.

„Voda špatná, elektrika špatná, střecha špatná,“ dodává s tím, že ministerstvo nemělo zájem do areálu investovat.

Ministerstvo dopravy nabídlo poprvé areál k prodeji už před třemi lety. Cena 13 milionů byla pro tehdejšího nájemce a jediného zájemce příliš vysoká. Byl ochoten dát maximálně polovinu a vadila mu i jedna z podmínek prodeje.

„Bylo to zatíženo tím, že pokud by byla mobilizace, tak by se tam ministerstvo dopravy mohlo nastěhovat,“ připomíná Janáček.

Přehrát

00:00 / 00:00

O současném stavu hotelu Sázava v majetku Ministerstva dopravy natáčel reportér Petr Palovčík

Osud hotelu nedaleko města Sázava trápí i jeho starostu. „Určitě nás tíží, dokonce jsme chtěli zařízení bezúplatně převést na obec, to ale nedopadlo,“ říká starosta obce František Ledvinka (KDU-ČSL).

Nedokáže si ale představit, že by někdo za zchátralý hotel chtěl platit.

Hlavní budova sice zamčená a – alespoň podle nápisu – chráněná kamerovým systémem, kolem zotevíraných polorozpadlých chatek se ale povalují odpadky a prázdné lahve.

I místním je líto, kam až to s hotelem Sázava došlo. „Podle mě je to škoda, stál hromadu peněz a zas tak starý není,“ říká Bohuslav Hegner.

Hotel Sázava v majetku Ministerstva dopravy v roce 2014 | Foto: Petr Palovčík

„Určitě by to vyžadovalo opravu generální opravu. Je to škoda, je na pěkném místě,“ dodává.

Hotel Sázava a přilehlý areál je nyní znovu určen k prodeji. V prvním kole výběrového řízení z loňského prosince byla nejnižší požadovaná nabídka 10,1 milionu korun.

Na začátku února ministerstvo dopravy vyhlásilo druhé kolo, cena klesla na 8,2 milionu. Vláda se chce zbavit řady nemovitostí a vydělat až miliardu korun.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme