Čtvrtfinále Davis Cupu losoval japonský princ, setkal se i s českými tenisty

Čeští tenisté nastoupí ke čtvrtfinále Davisova poháru až v pátek, jeden silný zážitek už ale mají za sebou. Po slavnostním losování se krátce setkali s japonským princem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Losování daviscupového utkání. Princ Akišino sedí u stolu urprostřed | Foto: Jaroslav Plašil

Japonský princ Akišino měl při losování stolek jenom pro sebe. Seděl v čele mezi oběma týmy. Tam, kde obvykle bývají rozhodčí a zástupci tenisových federací. Pro zemi je čtvrtfinále světové skupiny Davis Cupu historickou událostí a právě účast zástupce panovnického rodu to nejlépe dokumentuje.

„Vidět se s japonským princem je čest a je hezké, že přišel vylosovat zápas a mohli jsme se s ním vyfotit,“ vzpomíná Lukáš Rosol na krátké osobní setkání s japonským princem, které na losování navazovalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

U setkání českých tenistů s japonským princem byl reportér Českého rozhlasu Jaroslav Plašil

Vlastní fotografii se členem panovnické rodiny si ale čeští tenisté pořídit nemohli. „Měli tam své fotografy. Je velká pocta potkat se princem a bylo to něco speciálního. Bylo vidět, že tu k němu všichni mají obrovskou úctu,“ dodává Radek Štěpánek.

Japonský tým ale trápí zdravotní problémy. Po zranění klíčového hráče Keie Nišikoriho a náhlém onemocnění obvyklé dvojky Go Soedy jsou teď Češi favority.

„Nesmíme situaci v žádném případě podcenit a říkat, že jsme vyhráli, když jsme ještě nezačali. Tenis je ošidný a cokoli se může přihodit,“ varuje nehrající kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil.

Čtvrtfinále Davis Cupu v Japonsku rozehrají Radek Štěpánek a Tatsuma Ito

Číst článek

„Bude vyprodáno a fanoušci je poženou. Musím zachovat chladnou hlavu, chytnout začátek a hrát to, co jsme tu natrénovali a na co se můžu spoléhat. Jejich hráči nejsou špatní, nemají co ztratit a my musíme potvrdit roli favorita,“ plánuje Lukáš Rosol.

Rosol nastoupí do druhé páteční dvouhry proti domácí naději Taro Danielovi. V zahajovacím utkání se od šesti hodin ráno středoevropského času představí Radek Štěpánek a provizorní japonská jednička Tatsuma Ito.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme