Šéf finanční správy Knížek ke konci dubna rezignuje. Nahradí ho Žežulka

Ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek k 30. dubnu rezignuje na svou funkci. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze (ilustrační foto) | Foto: Ladislav Bába

Ministr financí Andrej Babiš má v úmyslu pověřit vedením úřadu Jiřího Žežulku, který v současnosti působí jako ředitel samostatného odboru řízení rizik při správě daní na Generálním finančním ředitelství.

„Pan Žežulka byl jedním z těch, jehož zásluhou jsme v posledních třech letech udělali výrazný posun kupředu v boji s daňovými úniky. Včetně v boji proti karuselovým podvodům hlavně na dani z přidané hodnoty v rámci pohonných hmot, textilu nebo obchodování s některými kovy. Z tohoto úhlu pohledu je volba, řekl bych, v zásadě v pořádku,“ řekl Knížek.

Podle něj by měl mít úřad nadále stejné priority jako doteď. „Podvody, a zvláště na DPH, se neustále množí, je to absolutní priorita. A prostě to bude priorita finanční správy, ať už ji bude řídit kdokoli. I takové věci, jako je daňová kobra, spolupráce s policií nebo státními zástupci. První náznak toho, že bychom se měli vydat tímto směrem, už byly v loňském roce,“ dodal Knížek.

Generální finanční ředitelství, které vzniklo v souvislosti s reformou daňové správy v roce 2011, je jedním z nejvyšších orgánů finanční správy. Ta má za hlavní cíl správu daní.

Finanční správu Česka tvoří Generální finanční ředitelství, Odvolací finanční ředitelství a finanční úřady. Knížek byl před vznikem finanční správy vrchním ředitelem Ústředního finančního a daňového ředitelství ministerstva financí.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme