Krajský soud osvobodil exposlance KSČM Vondrušku. Vězně prý před 30 lety netýral

Zastupitel za Liberecký kraj a někdejší komunistický poslanec Josef Vondruška vězně Jiřího Wolfa podle soudů netýral. Osvobozující rozsudek libereckého okresního soudu dnes potvrdil Krajský soud v Hradci Králové. Podle obžaloby Vondruška před třiceti lety jako dozorce ve věznici Minkovice u Liberce Wolfa několikrát surově zbil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exposlanec KSČM Josef Vondruška přichází k Okresnímu soudu v Liberci, kde pokračovalo projednávání jeho případu. Podle obžaloby na začátku 80. let, kdy působil ve věznici v Minkovicích u Liberce, bil jako dozorce politického vězně Jiřího Wolfa. | Zdroj: ČTK

Prvoinstanční i odvolací soud se shodly, že výpověď Jiřího Wolfa není stoprocentně věrohodná, aby stačila k odsouzení Josefa Vondrušky.

Celkem čtyři případy týrání se podle Wolfa staly v letech 1979 a 1980. U surového bití měl být jenom dozorce Vondruška a vězeň Wolf.

„Můj klient tvrdí, že byl panem Vondruškou fyzicky napadán, opakovaně bit obuškem, kopán do břicha, do hlavy a do měkkých tkání,“ uvádí advokát Jiřího Wolfa Stanislav Němec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud s Josefem Vondruškou sledoval reportér Jiří Fremuth

Josef Vondruška obvinění odmítá: „Snažil jsem se pracovat co nejlépe a zároveň v mezích slušnosti, která se od příslušníka ozbrojeného sboru očekává.“

Podle někdejšího dozorce přišlo obvinění v době, kdy se stal poslancem za KSČM. Tvrdí, že se jednalo o účelové jednání s ohledem na jeho postavení v politice.

Jiří Wolf má po mnohaletém věznění stále zdravotní následky, proto se posledních soudů nezúčastnil. Jeho advokát Stanislav Němec je rád, že se kauza vůbec dostala před soud.

„Bohužel to ukázalo bezmocnost zdejší justice tváří v tvář bezpráví páchanému předchozím režimem,“ dodává svůj názor Němec.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme