Řady držitelů Pulitzerovy ceny se rozšíří o 21 nových laureátů

Kdo ji dostal, rád to uvádí u svého jména, protože titul "nositel Pulitzerovy ceny" zní v anglicky mluvícím světě velmi dobře. Je to jedno z nejprestižnějších ocenění, jaké mohou novináři za svou práci získat. Laureátů je už hodně, protože tuto cenu udělují už skoro sto let. A dnes večer se řady držitelů Pulitzerovy ceny opět rozšíří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě | Foto: Kasey Chaleunsouk

Narodil se sice v Maďarsku, ale většinu života prožil Joseph Pulitzer ve Spojených státech, kde se teprve naučil anglicky.

Bojoval v občanské válce za Lincolna a potom hlavně psal do novin. Pracoval šestnáct hodin denně, psal zarputile, hlavně o korupci. Mezi prvními nechal otiskovat v novinách ilustrace.

Přehrát

00:00 / 00:00

V New Yorku se budou udělovat prestižní Pulitzerovy ceny

Pulitzer se brzy stal novinářskou osobností. Zemřel v roce 1911 a z peněz, které odkázal, se financují ceny, které nesou jeho jméno a které oceňují zejména novináře, ale také spisovatele, dramatiky a hudebníky.

V současnosti existuje 21 kategorií a přesně tolik přibude nových laureátů. Komu se bude v aule Kolumbijské univerzity v New Yorku tleskat za výrazné novinářské počiny, bude jasné dnes večer po 21. hodině SEČ.

Pulitzerova cena | Foto: Český rozhlas

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme