Brno schválilo prodej pozemků pro Amazon. Musí ještě změnit územní plán

Brněnští zastupitelé dnes schválili prodej pozemků developerovi CTP Invest pro zamýšlený sklad internetového obchodu Amazon, přestože americká společnost již prohlásila, že s Brnem nepočítá. CTP však tvrdí, že stále existuje šance, že Amazon do Brna přijde, protože nechce začínat jinde celý projekt od začátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká firma Amazon by mohla vybudovat sklad v Jihomoravském kraji | Zdroj: ČTK

Nyní je otázkou, jak dopadne plánovaná aktualizace územního plánu, která je podmínkou pro stavbu logistické haly. Pro schválení smluv s CTP zvedlo ruku 28 zastupitelů z celkových 55.

Město i developer tvrdí, že když společně Amazonu oznání dnešní rozhodnutí, investor se do Brna vrátí. Přípravou výstavby logistického centra už strávil jeden rok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání brněnského zastupitelstva sledovat reportér Tomáš Jelen

Zastupitelé byli už třikrát proti stavbě. Vadilo jim, že haly logistického centra nepovoluje územní plán města a chybí dálniční přivaděč do průmyslové zóny.

Příští měsíc se právě změnou územního plánu bude brněnské zastupitelstvo zabývat.

Amazon plánoval v novém velkoskladu na jižní Moravě zaměstnat 1500 lidí a investovat zhruba 2,7 miliardy korun. Skladu měl mít rozlohu 95 tisíc metrů čtverečních.

Druhé logistické centrum Amazonu má vzniknout v Dobrovízi u Prahy, kde se developer s obcí nakonec dohodl. Amazon potvrdil, že složí 50 milionů korun pro stavbu obchvatu obce, jehož vybudování je jednou z podmínek zatím nepodepsané smlouvy o spolupráci.

Česká republika by se výstavbou distribuční haly Amazonu stala první evropskou zemí na východ od Německa, kde společnost zřídí své logistické centrum.

Pozemky pro logisitické centrum americké společnosti Amazon v Brně | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

ČTK, Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme