Jaromír Jágr pojede na MS v Bělorusku a další sezonu odehraje opět v New Jersey

Hokejový útočník Jaromír Jágr se v Praze připojil k reprezentačnímu týmu a trenérovi Vladimíru Růžičkovi potvrdil, že bude startovat na květnovém mistrovství světa v Minsku. Opora New Jersey odehraje i turnaj Oddset Hockey Games v závěru tohoto týdne ve Stockholmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr před tréninkem v pražských Letňanech

Jaromír Jágr před tréninkem v pražských Letňanech | Zdroj: ČTK

Vladimír Růžička chtěl dát původně Jaromíru Jágrovi volno, ale dvaačtyřicetiletý útočník chce podle koučových slov do Švédska jet a chce se rozehrát. V Letňanech prošel Jágr špalírem dětí, rozdal pár autogramů a pak vyrazil na trénink. Růžička také uvedl dva hráče, se kterými by měl útočník New Jersey hrát – Jiří Hudler a Tomáš Rolinek.

Vladimír Růžička říkal, že nebude dávat Jágrovi zase tolik prostoru, a že si ho bude šetřit na ty důležité zápasy. Na srazu národního týmu v Praze Jágr také uvedl, že se před návratem do Evropy a před startem na světovém šampionátu domluvil s vedením New Jersey na nové smlouvě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na tréninku hokejové reprezentace v pražských Letňanech byl reportér František Kuna

Jediným hráčem, který je nyní v národním týmu a na Švédské hokejové hry nepojede, je Roman Červenka, který má problémy s průduškami, ale pro MS s ním trenér počítá.

Ohledně posil z NHL jsou ve hře ještě dvě jména – Vladimír Sobotka a Roman Polák, protože jejich St. Louis vypadlo z bojů o Stanley Cup, ale oba hráči musí projít ještě zdravotní prohlídkou. Pak jsou tam ještě Tomáš Hertl a Jan Hejda, kteří se svými týmy bojují v NHL.

Zajímavostí je, že hokejista Jakub Klepiš z pražského Lva se nezapojí do 7. finálového duelu KHL a doplní tým Vladimíra Růžičky. Zbylí hráči z KHL by se měli k týmu připojit po Švédských hokejových hrách.

Na MS přijede i Jakub Kindl

Obránce Detroitu Jakub Kindl je třetí posilou české hokejové reprezentace z NHL pro mistrovství světa v Minsku. Sedmadvacetiletý hokejista má za sebou bodově nejlepší sezonu v zámoří. V 66 zápasech dal dvě branky a na 17 jich přihrál. V reprezentaci hrál naposledy v prosinci 2012 na Channel One Cupu v Moskvě.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme