Házenkářky Slavie smetly Most a ve finálové sérii vedou už 2:0

Házenkářky Slávie zvládly i druhý finálový duel proti Mostu a od zisku mistrovského titulu je dělí jediná výhra. Pražanky své soupeřky ze severu Čech porazili nečekaně vysoko 30:20.

Mostecké hráčky marně brání Janu Knedlíkovou ze Slavie

Mostecké hráčky marně brání Janu Knedlíkovou ze Slavie | Zdroj: ČTK

Obhájkyně titulu z Mostu nezvládly druhou část prvního poločasu, v 11. minutě přitom bez obdržené branky přečkaly vyloučení Vysloužilové. Na konci první půle se ale Severočešky začaly trápit v ofenzívě a domácí hráčky díky pěti trefám vedly před přestávkou už 14:7.

V euforii hrající Slavii vycházelo ve druhé třicetiminutovce téměř vše a brzy po změně stran zvýšila už na rozdíl devíti gólů a bylo rozhodnuto

Slávistky mohou domácí titul, na který čekají čtyři roky, získat příští pondělí na severu Čech.

Finále českého play off interligy házenkářek - 2. zápas:

Slavia Praha - Baník Most 30:20 (14:7)

Nejvíce branek: Knedlíková 7, Kutlvašrová 6, Rajnohová 5 - Martinková 5, Beňušková 5/1, Růčková 3/2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 450. Stav série: 2:0.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít